..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia

 

 

 

 

 

 

 

KONWENTY

 >SZUKAJ


>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago


Fruits Basket"Pewnego dnia bóg nieba zaprosił do swego pałacu zwierzęta na wielka ucztę. Nakazał im, by pojawiły się w jego siedzibie następnego wieczoru i żeby pod żadnym pozorem się nie spóźniły. Wszystkie zwierzęta podekscytowane zaczęły się przygotowywać do tego wydarzenia. Dzień później pod wspaniałym pałacem pojawiła się grupka składająca się z idącego na przedzie wola, na którego grzbiecie jechał szczur, za nim tygrys, zając, smok, wąż, koń, owca, małpa, kogut, pies i dzik. Czyli wszystkie zwierzęta z chińskiego zodiaku, zwane w Japonii junishi. Jednakże nie pojawił się z nimi kot. Dlaczego? Otóż gdy szczur usłyszał o zaproszeniu pobiegł do swego sąsiada kota, by go o tym zawiadomić. Jednak szczur oszukał kota mówiąc, że przyjęcie odbędzie się dzień później. Wiec kiedy wszystkie pozostałe zwierzęta bawiły się na uczcie w pałacu aż do białego rana, kot śnił o przyjemnościach, które go właśnie omijały. Z tego powodu też nie ma wśród chińskich oznaczeń miesięcy i lat znaku kota. W ten sposób Japończycy tłumaczą sobie niechęć, jaka żywią do siebie kot i szczur..."

Ta oto legenda rozpoczyna naszą przygodę z "Fruits Basket". Stanowi ona inspirację dla autorki mangi, która nadała zwierzętom ludzkie postacie. Po wyglądzie, zachowaniu jak i charakterze postaci można łatwo rozszyfrować jakie zwierze przypisała mu autorka.
Ale do rzeczy, "Owocowy Koszyk" to opowieść, w której główną rolę odgrywa rodzina Sôma. Zostali oni przeklęci przez złośliwego ducha (nie wiadomo dokładnie czemu tak się stało). Każde z nich - kiedy jest chore, zmęczone, bądź kiedy zostanie uściśnięte albo przytulone przez przeciwna płeć przemienia się w jedno ze zwierząt chińskiego zodiaku. Poza dwunastoma zodiakami nie mogło zabraknąć również kota, a jak wiadomo kiedy zbierzesz w jednym domu aż tyle różnorakich charakterów nie obejdzie się bez sytuacji doprowadzającej nas do łez i śmiechu (szczególnie sprzeczki szczura z kotem ^_^).
Poza rodziną Sôma w anime występuje także kilka innych równie ważnych postaci, na samym początku poznajemy Hondę Tôru - uczennicę liceum Kaibara. Akurat wybiera się do szkoły, żegna się z mamą. Jednakże jej dom to namiot, a mamę widać jedynie na zdjęciu. Nasza Honda straciła rok wcześniej mamę w wypadku samochodowym i obecnie mieszka z dziadkiem, jednak z powodu remontu nie mogła wprowadzić się do mieszkania i aby nie sprawiać dziadkowi problemu powiedziała że zamieszka u koleżanki. Koleżankom również nie chciała się narzucać, wiec zamieszkała w lesie w namiocie. Postanowiła być samodzielna i płacić sama za szkole, pracowała także jako sprzątaczka by zarobić pieniądze. Pewnego wieczoru kiedy zmęczona Honda wracała do domu po pracy zauważył ja kolega z klasy Yuki Sôma i jego kuzyn Shigure. Zdziwienie i zarazem rozbawienie (w przypadku Shigure) było ogromne, gdy zobaczyli jak zmęczona Toru wczołguje się do swojego "domu".
Zmieszana Honda zaczęła się tłumaczyć ze swojej krępującej sytuacji, nie chciała by ktokolwiek - a już szczególnie "książę" Yuki, o tym wiedzieli. Później nastąpiła seria wypadków razem z obsunięciem się ziemi na namiot, w którym mieszkała Tôru (na szczęście dziewczyny wtedy tam nie było). Jednak Honda straciła kolejny dach nad głową. Na szczęście Shigure i Yuki potrzebowali kogoś kto zająłby się ich domem i proponują jej, by z nimi została. Następnego ranka dziewczyna zgadza się i wszystko wydaje się mieć swoje miejsce i gdy Honda wchodzi do swojego nowego pokoju na piętrze przez dziurę w suficie wpada do mieszkania rudowłosy chłopak krzycząc i wyzywając Yukiego na pojedynek. Tôru zakłopotana sytuacją chciała załagodzić spór (to bywa u niej często denerwujące, ponieważ "nawraca" każdego) niestety potyka się o kawałek drewna z połamanego dachu i wpada na "rudzielca", który nagle zmienia się w KOTA!
"Szybko! Trzeba wezwać lekarza !!" - krzyczy dziewczyna, w tym samym czasie na jej głowie ląduje dachówka i dziewczyna znów potyka się. Tym razem ląduje w ramionach Yukiego, który nagle zmienia się w SZCZURA! I Shigure, który zmienia się w PSA!
Tak właśnie Honda w "lekkim" szoku dowiaduje się o klątwie ciążącej na rodzinie Sôma. W dalszych odcinkach twórcy przedstawiają nam coraz ciekawsze watki, postacie - zarówno junishi jak i zwykłych śmiertelników. W środku tego wszystkiego znajduje się nasza zawzięta w sobie Tôru, która próbuje łagodzić spory, martwi się o wszystkich i leczy cierpiące zaklęte dusze naszych przyjaciół z chińskiego zodiaku!strony: [1] [2]
komentarz[43] |

Komentarze do "Fruits Basket"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Viol
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


>POLECAMY!


      Sonda
   Aktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta.
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

      Top 10

      Statystyki
mieszkańcy online:

wędrowców: 0

      ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.018526 sek. pg: