..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia

 

 

 

 

 

 

 

KONWENTY

 >SZUKAJ


>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago


Revolutionary Girl Utena

Z pewnością się zastanawiacie, jak to jest kiedy dziewczyna zapragnie być księciem? Spragnionych wiedzy zachęcam do oglądnięcia "Revolutionary Girl Utena". Zaczyna się bardzo niepozornie (parodia?) jak bajka. Mianowicie tak:
"Pewnego razu, dawno, dawno temu, żyła sobie mała księżniczka. Była bardzo smutna, ponieważ jej rodzice zmarli. Przed księżniczką stanął książę dosiadający białego rumaka. Miał królewskie maniery i miły uśmiech. Owinął księżniczkę różanym płaszczem i delikatnie starł łzy z policzków. Maleńka - powiedział - która samotnie dźwigasz tak wielki smutek. Nigdy nie utrać tej siły i szlachetności, nawet gdy dorośniesz. Daję ci pierścień, abyś nigdy nie zapomniała tego dnia. On przywiedzie cię kiedyś do mnie." I wszystko byłoby pięknie lecz książę tak zaimponował księżniczce, że sama postanowiła zostać księciem. Ale czy to na pewno był dobry pomysł?Tenjou Utena (to ta mała dziewczynka), zdawałoby się zupełnie normalna nastolatka, dzień, w którym zmienia szkołę, miał być całkiem zwyczajny. Na dobry początek kłótnia z konserwatywną nauczycielką o męski mundurek, (Utena: „w regulaminie napisane jest tylko, że uczeń ma obowiązek chodzić w mundurku szkolnym…, Ale nie ma nic o tym, że nie może chodzić w mundurku płci przeciwnej!”). Następnie atak jej najlepszej przyjaciółki Wakaby. Norma można by powiedzieć, gdyby nie odwiedziny w tajemniczym Różanym Ogrodzie. Spotyka tam opiekunkę ogrodu - Anthy Himemiyę. Następnie jest świadkiem brutalnego potraktowania dziewczyny przez młodzieńca, który wydaje się być jej chłopakiem - Kyouchi Saionji (dość dziwne wyrażanie uczuć… do którego dochodzi już w naszych czasach). Może zapomniałaby o tym niefortunnym wydarzeniu, gdyby nie to, że zobaczyła, jak Saionji niszczy list jej przyjaciółki Wakaby na oczach uczniów. Utena, jako dziewczyna z tupetem, chce jak najprędzej pokazać mu, co o tym myśli. Chłopak postanawia ją wyśmiać, ale na jej palcu dostrzega Różany Sygnet… Wyzywa ją na pojedynek. Zaskoczona Utena dowiaduje się, że gdy zwycięży, otrzyma Anthy Himemiyę jako Różaną Oblubienicę… Zwycięża mimo, że Saionji walczy tajemniczym mieczem Diosa. Cały jej świat wywraca się do góry nogami…Anime zapewnia nam różnorodność postaci. Nanami to zagorzała fanka swojego brata Togi, w którym jest bezgranicznie zakochana. Każdą dziewczynę, która wydaje się być zainteresowana jego osobą potrafiłaby zabić. Zaś Toga Kiryu to bardzo przystojny, inteligentny chłopak, przewodniczący samorządu szkolnego. Uwodzi dziewczyny jedna po drugiej, a ich serca łamie bez skrupułów szybciej niż je pozyskuje. Inny stosunek ma do Uteny... Kyouchi Saionji to zakompleksiony młodzieniec, kocha Himemiyę, ale jego podejście do niej nie jest najlepsze itd.

Oglądając Utenę będziemy sobie zadawać pytania: A dlaczego Różana Oblubienica? Jaki tajemniczy miecz Diosa? Dlaczego Utena spotkała tajemniczego księcia? Kończąc gdzieś tam na pytaniach o ludzką egzystencję... Tu trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo z pewnością nie uzyskamy na każde pytanie odpowiedzi. Dużo rzeczy rozwiąże się na końcu...strony: [1] [2]
komentarz[18] |

Komentarze do "Revolutionary Girl Utena"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Viol
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


>POLECAMY!


      Sonda
   Aktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta.
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

      Top 10

      Statystyki
mieszkańcy online:

wędrowców: 0

      ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.023937 sek. pg: