..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia

 

 

 

 

 

 

 

KONWENTY

 >SZUKAJ


>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago


Uwaga, na dzisiejszym wykładzie: magical girls- zrób to sam!


Bierzemy ładną dziewczynę, obdarzamy ją magicznymi mocami, by wałczyła ze złem. Wprowadzamy pięknego jak marzenie bishonena, którego (uwaga!) na koniec oddajemy bohaterce (!). Nie zapominajcie o zakochanej w nim koleżance! A aby było słodko i wesoło nie możemy pominąć jakiegoś zwierzątka, albo istotki, która będzie naszej bohaterce pomagać. Na koniec tylko zaklęcie i wsio- oto stworzyliście sobie własne magical girls, cieszycie się?
Zobaczmy to na przykładzie

Kamikaze Kaito Jeanne

Dziewczyna nazywa się Maron Kusakabe i ma 16 lat. Magiczne zdolności otrzymuje dzięki przemianie w Kaito Jeanne- reinkarnację Joanny d'Arc, a jej misją jest wypędzanie demonów z obrazów. Pomaga jej zielonowłosa anielica- Fin Fish. Problem w pracy Maron polega na tym, że wypędzając demony, zmienia obrazy, a to nie podoba się ludziom. Oczywiście mimo podobieństwa między nią, a Kaito Jeanie, nikt nie potraf jej poznać, ale to chyba oczywiste, nie?Przyjaciółka Maron nazywa się Miyako Todaiji jest córką policjanta, który usiłuje złapać alter ego Maron, i oczywiście (według prawideł gatunku) sama jest bardzo zaangażowana w akcje (czasem nawet bardziej niż ojciec).

Chłopakiem, do którego przez całą serię wzdychać będzie Maron, kilka jej koleżanek i czytelniczki, to Chiaki Nagoya, który, aby było tak, jak powinno być, jest zakochany w Maron, ale jednocześnie to jej konkurent- pod postacią Kaito Sindbada stara się ubiec Maron. Oczywiście nie jest pozbawiony pomocnika- tym razem czarny anioł- Access Time.Autorem KKJ jest Arina Tanemura- autorka shojo, która debiutowała mangą I-O-N. Drugą znaną pracą tej rysowniczki jest Full Moon o Sagashite, który podobnie jak KKJ doczekał się anime. "Znakiem rozpoznawczym" Tanemury są piękne, olbrzymie oczy jej bohaterek. Jednak moim zdaniem jej słabym punktem jest to, że postaci różnych mang są do siebie niezwykle podobne i na pierwszy rzut oka można je pomylić.

Kamikaze Kaito Jeanne wydawana była w Ribon Magazine. W Polsce na rynek wypuściło ją wydawnictwo Egmont Polska i liczy sobie siedem tomów. Na podstawie Kamikaze... powstało czterdziestoczteroodcinkowe anime. Proponuję zapoznać się z obiema wersjami przygód Maron, ponieważ są pomiędzy nimi pewne różnice, jedną z nich jest to, że w mandze Kaito Jeanne wypędza demony tylko z obrazów, natomiast w anime nie ma takiego ograniczenia. Inne są również zakończenia.Manga Kamikaze Kaito Jeanne to dobry przedstawiciel swojego gatunku. Mamy wszystko, co jest potrzebne, by tytuł się sprzedał- walkę ze złem, estetyczne i przyjemne dla oka postaci i dawkę humoru. Co zatem odróżnia złodziejkę na tle innych pozycji tego gatunku? Na pewno fantastyczna, bardzo miękka kreska pani Tanemury i podejście do tematu katolickiego Boga. Ponad to, jest to miła lektura, więc dlaczego by się nie skusić? ;)

niccolo.Technikalia
AutorArina Tanemura
ScenariuszArina Tanemura
WydawcaShueisha
Rok wydania1998
Polskie tłumaczenieEgmont(2004)
Gatunekmahou shoujo
Ilość tomów7


Odnośniki:

O mandze na Tanuki.pl
komentarz[18] |

Komentarze do "Kamikaze Kaito Jeanne"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Viol
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


>POLECAMY!


      Sonda
   Aktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta.
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

      Top 10

      Statystyki
mieszkańcy online:

wędrowców: 0

      ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.019694 sek. pg: