..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia

 

 

 

 

 

 

 

KONWENTY

 >SZUKAJ


>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago


End of EvangelionJeżeli poszukujecie mocnych i krwistych wrażeń oraz straconego czasu to polecam anime "End Of Evangelion". Mianowicie ta kinówka, jest końcowymi odcinkami NGE. Jak nie chcecie sobie popsuć miłych wspomnień z tej serii, to odradzam EOE, bo po tym filmie można się nieco zrazić do całokształtu (mała dygresja: chcę też tylko przypomnieć, że End of Evangelion jest jedynie dla tych, którzy widzieli poprzedzające ją odcinki). Jeżeli jednak są tutaj poszukiwacze kina eksperymentalnego oraz nie dającego żadnej satysfakcji - droga wolna.

Ogólnie cała seria NGE liczy sobie 23 dobre odcinki, a reszta(24-26) to totalna porażka. Nie okłamujmy się - bo taka jest prawda. Co możemy się spodziewać po tej kinówce? Następny koniec świata, ale za to widziany oczami twórców Evangeliona. Dużo zamętu chaosu, mało konkretów. Jedynie co jest (według mnie oczywiście) zaletą całego tego filmu to walka Asuki z aniołami. Naprawdę konkretnie jest ukazana brutalność oraz furia tej dziewczyny. No i zapomniałabym dodać kawałek "Komm susser Tod" jest dobrze wkomponowany w "pseudo" fabułę.

Jeżeli chodzi o kreskę, jest bardzo przyjemna dla oka. Dobrze się patrzy na całą animację, nie ma tu żadnego przesłodzenia, zero wyolbrzymiania kształtów. Dopracowane szczegóły tzn. mechy, oraz całe zbiorowiska komputerów i nie tylko. Ten kto widział całą serię Evangeliona, to może przyznać, że z zauroczeniem i z jednym tchnieniem się to ogląda. Z filmem jest tak samo.
Co do moich przemyśleń. Obejrzałam movie z dwa razy i mam szczerze dość. Myślę, że dla fanów NGE to żadna przeszkoda, tylko następne dobre kino akcji. Oczywiście nieobowiązkowe.

Tak więc oczywiście "End Of Evangelion" nie polecam młodszym odbiorcom poniżej 15, bo mogą doznać szoku termicznego. Nie chodzi tutaj o sceny brutalne, ale może bardziej o fabułę oraz sceny nagości, które niezrozumiałe mogą być nawet dla dojrzałego odbiorcy.

Celes.


Technikalia
Autor oryginału
ReżyseriaHideaki Anno
StudioProduction I.G
ScenariuszHideaki Anno
MuzykaShiro Sagisu
Rok wydania1997
Gatunekmecha, dramat
Czas trwania 97 minut


Odnośniki:

To anime możesz ściągnąć tutaj:


Recenzja na Tanuki.pl
komentarz[46] |

Komentarze do "End of Evangelion"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Viol
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


>POLECAMY!


      Sonda
   Aktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta.
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

      Top 10

      Statystyki
mieszkańcy online:

wędrowców: 0

      ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.021095 sek. pg: