..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia

 

 

 

 

 

 

 

KONWENTY

 >SZUKAJ


>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago


WishPan Shuichiro Kudo (lat 28, chirurg) w pewną rozgwieżdżoną, piękną noc pomaga Kohaku, który jest aniołemChcąc podziękować za okazaną pomoc anioł proponuje panu Kudo spełnienie jego życzenia. Jednak tenże grzecznie odmawiaZanim się gospodarz nie obejrzał, mieszkańców przybyło (dwa diabły jeden anioł)*

Co się stanie, jeśli poważny pan doktor spotka na swojej drodze okrąglutkiego, jasnowłosego aniołka, którego uratuje przed wronami, zaskarbiając sobie tym jego wdzięczność? A jeśli anioł stwierdzi, że zostaje na Ziemi, by się odwdzięczyć? A jeśli do tego okaże się, że został posłany przez Boga w pewnej określonej sprawie? A jeśli niedługo potem pojawi się przystojny demon, ze swoimi dwiema pomocnicami?
Być może takie rozmyślania doprowadziły do powstania mangi Wish.

Opowiada o zabawnych perypetiach niedoświadczonego i bardzo naiwnego anioła - Kohaku, który pojawia się w konkretnej misji - ma odnaleźć zagubionego (!) archanioła - Hisui. Nie, archanioły nie mają w zwyczaju znikać od tak sobie i ten również miał powód, o czym dowiadujemy się od niego samego, ponieważ zbiegiem okoliczności pojawia się w domu Shuichiro. W dodatku nie sam, ale z Kokuyo, synem Szatana.
Ostatnim dziwnym gościem jest diabeł Kouryu i jego dwie pomocnice - Ruri i Hari - kocie demony.

Zarówno Kohaku, jak i Kouryu obciążeni są pewnymi ograniczeniami, wynikającymi z ich mocy. Nie mogą cały czas pozostawać w swojej postaci (bardzo atrakcyjnej); przez pół doby (anioł w nocy, a diabeł w dzień) pozostają "zmniejszeni", dlatego przez pół mangi możemy cieszyć oczy postaciami SD (Super Deformed).Wish to pozycja lekka, ale nie pozbawiona "cieni". Bo to prawda, że Kohaku jest słodki i nieporadny, obserwowanie jego zmagań z tak prozaicznymi przeszkodami, jak choćby posiłki (anioły żywią się wyłącznie mlekiem i miodem i inne jedzenie wywołuje w Kohaku przerażenie) jest zabawne, ale dlaczego Kokuyo i Hisui są na Ziemi? I dlaczego obecność Shuichiro tak działa na Ruri i Hari, dlaczego tak intryguje Kokuyo? A widzicie, nawet w tym radosnym ogrodzie są mroczne zakątki.
Mangę można porównać do ogrodu, bo brakuje w niej ciemnych pomieszczeń pełnych tajemniczych istot, nie potykamy się na każdym kroku o symbole, a i kreska jest inna niż chociażby w X. Główna rysowniczką Wisha jest Tsubaki Nekoi, która zwykle jest asystentką Mokony. Jej kreska jest lżejsza, kadry nie są tak "barokowe" jak te Mokony.

Przygody Kohaku i Shuichiro prezentowane były czytelnikom w latach 1996-1998 w magazynie Kadokawa Shoten, a w Polsce wydane zostały przez JPF. W każdym tomie jest rozdział "Piracka edycja gazety CLAMP", gdzie prezentowane są odwiedziny kolejnych bohaterów u autorek. W trzecim i czwartym tomie dodatkowo umieszczono rozdziały "extra". Jest na czym oko zawiesić.

Wish to jedna z trzech mang CLAMPa wydana w Polsce, zapoznanie z nią nie zajmie dużo czasu, a myślę, że tytuł jest warty polecenia ze względu na wspaniałą kreskę i ciekawą historię. Dla fanek (fanów?) shonen-ai dodam, że aniołowie nie mają płci, ale Kohaku bardzo wyraźnie mówi o tym, że nie jest dziewczyną...

* fragmenty pochodzą z polskich tomików

niccolo.


Technikalia
AutorCLAMP
ScenariuszCLAMP
WydawcaKadokawa Shoten
Rok wydania1996
Polskie tłumaczenieJPF
Gatunekfantasy, shonen-ai
Ilość tomów3


Odnośniki:

Recenzja na Tanuki.pl
komentarz[11] |

Komentarze do "Wish"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Viol
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


>POLECAMY!


      Sonda
   Aktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta.
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

      Top 10

      Statystyki
mieszkańcy online:

wędrowców: 0

      ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.016884 sek. pg: