..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia

 

 

 

 

 

 

 

KONWENTY

 >SZUKAJ


>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago


Yuu Watase

Yuu Watase urodziła się w Osace 5 marca 1970 roku. Od dziecka uwielbiała rysować, a jej największym marzeniem było zostanie mangaką. Umiejętności w trudnej sztuce mangi zdobywała na zasadzie prób i błędów. Większości rzeczy musiała nauczyć się sama. Nigdy też nie pracowała jako asystentka innego rysownika. Znana jest głównie z opowiadań romansowych i miłosnych, dlatego jej tytuły chętniej czytane są przez płeć niewieścią. Sama zresztą podkreśla, że jej historie kierowane są przede wszystkim do licealistek.

W roku 1988, w wieku 18 lat narysowała dla czasopisma "Shojo Comics" swoją pierwszą historyjkę. Była to opowieść pod tytułem: "Pajama de Ojama" o nastolatce, która dowiedziawszy się, że zebranie kompletu piżam da jej możliwość przeniesienia się w wybrane miejsce postanowiła odwiedzić swojego ukochanego.

Jednak dopiero publikacja pierwszego odcinka "Fushigi Yuugi" w 1992 roku zwróciła na nią uwagę większej rzeczy czytelników. Pokrętna, jak wenezuelski tasiemiec, historia miłosna kapłanki i jej opiekuna stała się hitem i przysporzyła autorce dużo pracy. Przez kolejne cztery lata odcinki "FY" pojawiały się na łamach "Shojo Comics". Cała historia została zebrana w 14 tomach i potraktowana jako pierwsza seria. Na wyraźne życzenie czasopisma, Yuu Watase dorysowała cztery dodatkowe tomy, mające być początkiem drugiej serii. Nie spotkały się one jednak z przychylnością czytelników. "FY" stało się tak popularne, że doczekało się ekranizacji. W 2005 roku kanał Hyper emitował anime nakręcone na podstawie tej mangi.

Zaraz po skończeniu serii "FY" Yuu Watase zabrała się za tworzenie kolejnej opowieści, która także okazała się strzałem w dziesiątkę. "Ayashi no Ceres" opowiadało o dziewczynie, która w szesnaste urodziny odkrywa, że jest wcieleniem żądnej zemsty Niebiańskiej Dziewicy. Gdybym miała zagłębić się w treść okazałoby się, że historia ta jest jeszcze bardziej zakręcona niż "FY". Dodam więc tylko, że opowieść ukazywała się na łamach "Shojo Comics" przez cztery lata. Pomimo obfitującej w nieścisłości fabuły, cieszyła się jeszcze większą popularnością niż poprzednia manga. Ostatecznie "AnC" zebrane zostało w 14 tomów. Telewizja, zainteresowana tak popularnym tytułem, stworzyła na jego podstawie serial anime liczący 26 odcinków.

Poza wyżej wspomnianymi tytułami Yuu Watase wydała kilka innych mang, które jednak nie cieszyły się tak dużym uznaniem czytelników. A oto one: "Appare Jipangu" (dostępne do ściągnięcia na stronie Akazukin), "Epotoransu", "Mai", "Gomen Asobase", "Imadoki", "Magical Nan", "Mint de Kiss Me", "Otenami Haiken", "Shishunki Miman Okotowari", "Shishunki Miman Okotowari Kanketsu Hen", "Suna-no Tiara", "Zoku Shishunki Miman Okotowari".

Zainteresowanych "Ayashi no Ceres" odsyłam na stronę fanowską Akazukin.

Laurefin.

komentarz[20] |

Komentarze do "Yuu Watase"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Viol
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


>POLECAMY!


      Sonda
   Aktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta.
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

      Top 10

      Statystyki
mieszkańcy online:

wędrowców: 0

      ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.023909 sek. pg: