..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia

 

 

 

 

 

 

 

KONWENTY

 >SZUKAJ


>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago


Valinor Panic - wstęp, czyli Przewodnik po VIPach AmanuTekst poniżej był początkowo w zamierzeniu dziełem Elbereth, ale w końcu stał się naszym pierwszym wspólnym (czyli ja dopisałam to i owo). Jesteśmy do niego bardzo przywiązane i postaci mają sporo z nas - ale nie tylko z nas. Mieszamy w nim anime yuri pt. "Strawberry Panic" i świat stworzony przez J.R.R. Tolkiena, który wielkim pisarzem był :P
W praktyce oznacza to, że z pierwszego pożyczyłyśmy sobie charaktery postaci i ciąg wydarzeń, a od drugiego świat i postaci (zmieniając im nieco charaktery na wzór tych z anime). Chciałabym jeszcze raz podkreślić że fanfic ten jest yuri - bohaterkami są dwie panie, którym facet do szczęścia niepotrzebny i w związku z tym nie każdemu zawartość przypadnie do gustu. Poza tym szargamy w nim tolkienistyczne świętości i psujemy opinię bogom, czyli pokazujemy Aman od kuchni i drugą twarz Valarów. Konserwatywnym tolkienistom, ludziom nie lubiącym yuri i truskawek szczerze odradzam lekturę.
Dla takich, co nie znają anime - akcja "Strawberry Panic" rozgrywa się w katolickim zespole szkół dla dziewcząt ze wspólnym akademikiem i faktycznie przez całe 26 odcinków nie ma ANI JEDNEGO faceta. Jest kilka postaci, oczywiście wszystkich yuri, wokół których kręci się akcja.
Dwie, najważniejsze z nich to Aoi Nagisa i Shizuma. Nagisa jest nową uczennicą, przedmiotem westchnień sporej części dziewcząt (tych, które nie wzdychają do Shizumy ani Amane). Shizuma to Etoile - przewodnicząca wszystkich trzech szkół, jedna z najbardziej władnych osób w towarzystwie, okropna podrywaczka, lekceważąca swoje obowiązki. Shizumie zawsze towarzyszy odpowiedzialna, obowiązkowa i wiecznie zmuszona do przywoływania jej do porządku Miyuki.

Dla osób niewiedzących, kto to Tolkien i co takiego stworzył (o zgrozo, jak można xD) wyprodukowałam mały przewodnik.

Na początek świat i miejsce akcji - wszystko dzieje się w Amanie/Valinorze czyli Błogosławionym Zachodzie. Miejsce to jest położone, jak sama nazwa wskazuje na zachodzie, stanowi krainę zamieszkiwaną przez bogów tego świata - i elfów. Miła kraina, z fajnymi roślinkami i krajobrazami oraz łagodnym klimatem (nie to, co u nas teraz grrrrrrrrr).

Teraz z kim będziemy mieć do czynieniaValarowie - ich odpowiednikiem mogą być bóstwa z greckiej mitologii w wersji mocno złagodzonej, bez seksu i przemocy. Zasadniczo mogą przybierać formę cielesną albo świetlistej potęgi bez wyraźniejszej postaci, albo też inne w zależności od roli. Każdy Valar ma jakieś określone funkcje i własne specjalności (np. Aule to kowal, mistrz sztuk i rzemiosł, a jego "partnerką" jest Yawanna, opiekująca się roślinami). Nad nimi jest Jedyny, Eru Iluvatar.
Maiarowie - istoty słabsze od Valarów, coś jak aniołowie. Nie mają skrzydeł :P. Gandalf był Maiarem.
Elfowie - wyżsi i piękniejsi od ludzi, w wersji Tolkiena nie mają raczej spiczastych uszu, tylko lekko zaostrzone (co najwyżej). Niebywale zręczni, szybcy i zwinni, długowieczni, oburęczni, artyści i twórcy. Chodzące piękno, choć bynajmniej nie ideał.

Dramatis Personae (wymienię tylko najważniejszych): Elfowie:


Elindil (bosh moja postać została Nagisą ). Elfka_Na_Którą_Wszyscy_Lecą - wierzcie mi, to nie był mój pomysł, tylko Elbereth xD.
Feanor- Elf_Który_Leci_na_Elindil, tutaj jeszcze dzieciak, ale osobnik niebywale charakterny (ciemne włosy, ciemne oczy, ogień w duszy). Późniejszy twórca number one wśród elfów.
Finwe (tatuś Feanora, władca Noldorów). Ojciec Feanora.
Amarie - Vanyarka. Koleżanka Elindil. Całkiem sympatyczna, choć straszna gaduła ;)

Maiarowie:


Ilmare, służebnica Vardy (odpowiednik Miyuki). Biedna kobieta krótko mówiąc.
Eonwe (męska wersja Hikari ze Strawberry Panic - innymi słowy Elbereth pisze pierwszy w swojej karierze wątek yaoi :D) Herald Manwego. Blondwłosy Maiar nazywany po kryjomu Złotym Chłopcem przez Noldorów ;)
Meliana - Maiar. W zasadzie tylko się o niej wspomina, ale nie bez powodu. Zła kobieta :P

Valarowie, Potęgi Amanu:


Varda (pseudonim artystyczny Elbereth) W świecie Tolkiena to Pani Gwiazd, która (co za niespodzianka) tworzy gwiazdy. Najpiękniejsza, najbardziej świetlista i najpotężniejsza z pań valarskich. W ficu podrywa wszystko, co nie jest facetem. Taka Shizuma. Olewa swoje obowiązki i w ogóle jest okropna.
Aule (boski kowal). Kowal. Mistrz Noldorów.
Manwe (męska wersja Amane z SP). Naiwny osobnik, który nie jest w stanie uwierzyć w to, że ktoś może być naprawdę zły. U Tolkiena jeden z dwóch najpotężniejszych Valarów, "partner" Vardy. Opiekuje się żywiołem powietrza, ma swoje orły na posyłki. Mieszka na stromej i śnieżnej górze Taniquetil

I tak przechodzimy do treści właściwej^^

Elindil.

komentarz[2] |

Komentarze do "Valinor Panic - wstęp, czyli Przewodnik po VIPach Amanu"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Viol
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


>POLECAMY!


      Sonda
   Aktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta.
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

      Top 10

      Statystyki
mieszkańcy online:

wędrowców: 0

      ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.022051 sek. pg: