..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia

 

 

 

 

 

 

 

KONWENTY

 >SZUKAJ


>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago


O grupach krwi słów kilkaPowszechnie w Japonii zwykło się uważać, że grupa krwi jest wyznacznikiem ludzkiej osobowości. Ludzie z Zachodu również w to wierzą, lecz pod inną postacią - znakami zodiaku. O tym co oznacza dana grupa krwi i właściwie skąd się takie, a nie inne przekonanie o niej wzięło dowiecie się z tego artykułu.

Najwięcej osób w Japonii posiada grupę krwi A, dla porównania w USA najpopularniejszą grupą jest 0. Większość Japończyków zazwyczaj jest zdziwiona, gdy pytając o grupę krwi nie uzyskuje odpowiedzi. Również popularne jest przyporządkowywanie grup krwi danym postaciom z mang i anime.

Wszystko zaczęło się, kiedy grupa lekarzy z Japonii na początku XX wieku stworzyła raport, który mówił o tym, że osoby z grupą krwi A są przeważnie bardziej spokojne i bardziej rozwinięte intelektualnie. Osoby z grupą krwi B natomiast miały być ich przeciwieństwem. Badania te jednak nie zostały w żaden sposób udowodnione. Osobną teorię wysnuł około roku 1925 Furukawa Takeji. Mówi ona o zależności między typem krwi, a osobowością. Furukawa przez długi czas pracował na uniwersytecie oraz w żeńskiej szkole na stanowiskach administratorskich. Stwierdził, że uwarunkowania psychiczne są przyczyną, dla których wyniki egzaminacyjne studentów były różne od ich późniejszych osiągnięć. Pewien był również, że ludzka psychika jest na tyle prosta, że można ją podzielić jedynie na dwa typy. Ideologicznie teoria była całkiem na rękę ówczesnemu rządowi, ale po raz kolejny brak dowodów zdecydował o tym, że została uznana za błędną. Prawdziwy szał rozpoczął się jednak od Masahiko Nomi. Był on dziennikarzem, a wielką sławę przyniosła mu książka "Ketsueki-gata de wakaru aisho", w której opisał swoje spostrzeżenia, odnośne podobieństw oraz różnic między ludźmi z daną grupą krwi. Dziś powszechnie uważa się że:

Grupa krwi A

Osoby takie są przeważnie bardzo spokojne, ułożone, opanowane, cierpliwe, poważne i punktualne. Swoją perfekcyjnością i starannym planowaniem wszystkiego potrafią wzbudzić szacunek, lecz same są dość nieufne. Nie brakuje im również ambicji, by nieustannie się samodoskonalić. Zawsze starają się tłumić swoje emocje, a że często nad tym pracują, wydają się silniejsze psychicznie od innych. Pomimo takiej palety zalet są to osoby delikatne. Dużo wymagają od innych i lubią być otaczane przez ludzi o tej samej grupie krwi.

Grupa krwi B

Bardzo optymistycznie nastawione do życia osoby, ciekawe wszystkiego, co ich dookoła otacza; kreatywne. Czasami przejawia się to dużą ilością zajęć i zainteresowań. Pomimo tego świadome są swoich celów życiowych i spraw, które są najważniejsze. Nie brakuje im chęci do współzawodnictwa, co przejawia się tym, że wolą przewyższać innych niż siedzieć cicho. Czasami potrafią tak zamknąć się w swoim małym światku, bądź tak otworzyć na ten duży, że zapominają o najprostszych rzeczach. Na pierwszy rzut oka wydają się odważni, mili, pełni energii i entuzjastyczni, ale często ich prawdziwy charakter jest zupełnie inny. Można powiedzieć, że nie bardzo chcą nawiązywać kontakty z innymi

Grupa krwi 0

Ludzie z grupą krwi 0 to z reguły naturalni przywódcy, którzy pewnością siebie i ambicją stwarzają wrażenie lidera. Do większości rzeczy podchodzą na luzie, spokojnie i nie troszczą się o konsekwencje. Potrafią być niezwykle hojni i życzliwi; sprowadza się to do wydawania pieniędzy przeważnie bardziej na innych, niż na siebie. Dlatego też generalnie są "kochani przez wszystkich". O dziwo, ich natura ma też swoją drugą stronę. Potrafią być niezwykle uparci i konsekwentni w działaniach, które wg. nich są prawidłowe. Są niezwykle elastyczni i jeśli sytuacja tego wymaga, potrafią zataić swoje prawdziwe przekonania i uczucia. Ich dużą wadą jest to, że łatwo ulegają wpływom mediów, jak i innych ludzi. Są pozytywnie odbierani przez otoczenie, sprawiają dobre wrażenie,ale często zdarza się, że ich decyzje nie są do końca przemyślane. Kto wie czy to przypadek, że zdecydowana większość osób z tą grupą krwi to popularni przywódcy i ikony kultury pop ;)

Grupa krwi AB

Osoby z grupą krwi AB są najbardziej wrażliwe, zdolne do empatii i na ogół lubiane. Z innymi obchodzą się bardzo ostrożnie i dążą do pozytywnych relacji. Prowadzi to do nadmiernej surowości względem siebie. Mają inne podejście do ludzi, których dobrze znają, i inne do tych, którzy są im obcy. Są racjonalistami, ale również sentymentalistami. O ile mają mnóstwo przyjaciół, o tyle często zdarza się, że potrzebują samotności, by przemyśleć sobie niektóre rzeczy.


Grupa A jest najbardziej zgodna z typami A i AB.
Grupa B jest najbardziej zgodna z typami B i AB.
Grupa O jest najbardziej zgodna z typami O i AB.
Grupa AB jest najbardziej zgodna z typami AB, B, A i O.

Wróbel.

komentarz[27] |

Komentarze do "Grupy krwi"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Viol
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


>POLECAMY!


      Sonda
   Aktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta.
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

      Top 10

      Statystyki
mieszkańcy online:

wędrowców: 0

      ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.022459 sek. pg: