..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia

 

 

 

 

 

 

 

KONWENTY

 >SZUKAJ


>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago


DevilmanDevilman - to wspaniała produkcja japońska oparta na mandze Go Nagai. Ten mangaka już od małego był zafascynowany demonami i przerażającymi rzeczami. Komiks, który mu przyniósł sławę to właśnie "Devilman". Poza demonicznymi pracami stworzył coś a la magical girls pl. "Cutey Honey".

DEVILMAN to człowiek, który posiada demoniczne zdolności. Komórka potwora genetycznie zmutowana zmienia parę bohaterów: Asuke i Miko w demony. Umysł i dusza pozostają nienaruszone.

Film opowiada o dwóch przyjaciołach - Akirze Fudô i Rio Asuce. Początkowo można by mieć skojarzenia (homoseksualiści?) co do tych wyżej wymienionych młodzieńców, ale z biegiem akcji wszystko się wyjaśnia (phu.. szczęście - jednak nie Shonen-Ai). Film rozkręca się kiedy Ryo i Asuka z piskiem opon wyruszają do laboratorium, w którym zginął ojciec Asuki w dziwnych okolicznościach (dziwnych dla Fudo, przecież jak to możliwe żeby demony istniały, a jeszcze bardziej ich gniazdo na Ziemi). Bohaterowie jadą to sprawdzić. Kiedy otwierają właz do laboratorium, Asuka staje oniemiały. Poraziło go to, co zobaczył. Obrzydliwy, wielki i obślizły potwór znajdował się tuż przed nim. Jakby tego było mało z sali wystrzeliło coś, co wyglądało jak monstrualnych wymiarów PLEMNIK. Ta ogromniasta przeźroczysta pijawka weszła do ciała Fudy. Tak powstał Devilman, jego pierwotna nazwa to Amon. Wcześniej kiedy Fudo nie miał siły Devilmana, był słaby i za każdym razem dostawał w czapę od swoich rówieśników. Nie był lubiany, bo kumplował się z szalonym Ryo, który kiedyś obciął wielkimi nożycami jednemu z rówieśników palce, bo tamten źle wyrażał się o Fudo. Poza tym Akira zakochany jest po uszy w swojej znajomej Miki Makimurze. Mieszka z nią i z jej rodzicami od 4 lat, od czasu kiedy jego rodzice zginęli w wypadku. Szczerze powiem, nie wiem jak ją nazwać... Dla niego jest ona prawie siostrą.
Demony rozpraszają się po całym świecie; sieją zamęt wśród ludzi, zabijają, czasami pochłaniają ludzi z głodu. Wybucha III wojna światowa, rodzaj ludzki zaczął się wzajemnie zabijać i nikt nikomu już nie ufa, gdyż nie wiadomo kto jest demonem, a kto człowiekiem. Wszystkie kraje przeciwstawiły się sobie nawzajem. Jedyne osoby, które przeżywają to piekło, to Miko i mały chłopczyk, którego ona ocaliła z rąk rodziców.

Demon - to kreatura, która niegdyś była człowiekiem. Demon całkowicie zapanowuje nad ciałem i duszą. Wyróżniamy nieskończenie wiele demonów.

Szatan - król demonów, który chce zniszczyć całą ludzkość, chce aby zapanowała era demonów. W filmie Szatanem jest Ryo.

Ta ekranizacja to jedna z najbardziej demonicznych opowieści japońskiego komiksu naprawdę mile zaskakuje. Jak wiecie japońskie efekty nie powalają na kolana. Jednakże w tym filmie naprawdę zapierają dech w piersiach. A to dzięki udziałowi wielu japońskich mistrzów efektów specjalnych.

Film (można by rzec) bardziej opiera się na uczuciach bohaterów, niż na wątku katastroficznym. Myślę, że to jest jedną z zalet tej produkcji. Głównych bohaterów grają bracia Izaki. Oglądając ekranizację "Devilmana" nigdy bym nie powiedziała że są to bracia, a tym bardziej bliźniacy... No cóż... Musiałam to oczywiście sprawdzić i stwierdzić, czy naprawdę są podobni.
Poza tym jeżeli kiedykolwiek będziecie oglądać "Devilmana" ,to proszę o zwrócenie uwagę na pewnego księdza. Otóż ten ksiądz to Go Nagai, twórca "Devilmana".

Serdecznie zachęcam do zobaczenia tej wspaniałej produkcji. Nie polecam młodym odbiorcom. Film jest nieco brutalny. Mógłby być zbyt dosłownie zrozumiany. Poza tym myślę, że jeżeli ktoś się bardziej interesuje filmami live-action, to ten film jest obowiązkowy w kolekcji.

Celes.
komentarz[18] |

Komentarze do "Devilman"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Viol
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


>POLECAMY!


      Sonda
   Aktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta.
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

      Top 10

      Statystyki
mieszkańcy online:

wędrowców: 0

      ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.022682 sek. pg: