..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia

 

 

 

 

 

 

 

KONWENTY

 >SZUKAJ


>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago


D.N.AngelNie będę ukrywał, że do tego anime podchodziłem lekko sceptycznie - opowieść o nastolatku (i to dość młodym - ledwo 14 lat), uganiającym się za demonami zamkniętymi w dziełach sztuki - zaraz, chyba ktoś już o tym opowiadał - wystarczy, że wspomnę „Kamikaze Kaitou Jeanne”. Co więcej - zacząłem je oglądać z powodu totalnej nudy, tudzież braku czegoś ciekawszego, a zaintrygował mnie tytuł. Czyżby anime opowiadające o tworzeniu aniołów? Eksperymenty dotyczące klonowania? Narodziny dziecka owieczki Dolly? Nie…

Ale zacznijmy od początku - podążając za moimi tajnymi, poufnymi i z reguły niezawodnymi źródłami (czyt. Wikipedia) dotarłem do informacji o samym wydaniu anime (a właściwie mangi, na podstawie której anime zostało zrobione). Yukiru Sugisaki stworzyła komiks, który został wydany w listopadzie 1997 roku. Anime pojawiło się w japońskiej telewizji pomiędzy 3 kwietnia 2003 a 25 września 2003.Dwójka bishounenów grających pierwsze skrzypce w D.N.Angel. Znaczy jeden się do tej grupy klasyfikuje na pewno. A drugi? Niech się cieszy, że ma takiego „brata”

D.N.Angel opowiada o perypetiach (głównie miłosnych) czternastolatka Daisuke Niwa. W dniu swych urodzin doznaje on cudownej przemiany/transformacji/przeobrażenia w mroczne i nie do końca złe (skrzydlate) alter ego - Darka Mousy’ego, który jest takim „niekompletnym” członkiem rodu Niwa od setek lat. I tu pojawia się pierwszy zgrzyt - dlaczego Dark nie nazywa się Dark Niwa, tylko Dark Mousy? Niestety, na to pytanie odpowiedź nie zostaje nam udzielona do końca serii. Tak więc Dark żyje i prosperuje sobie dosyć nieźle w kolejnych członkach klanu Niwa, od czasu do czasu na stałe pieczętując demony (zamieszkujące dzieła sztuki). A po co to? Ano po to, by nie doszło do totalnej zagłady, oczywiście (po raz 12585)! Jak wiadomo, z reguły w takim anime musi być jakiś przeciwnik. Tym razem będzie to kolega z klasy Daisuke - Satoshi Hiwatari, w którym - a jakżeby inaczej - też ktoś mieszka. Jest to zły i bezwzględny, również uskrzydlony ziomek - Krad. Cel, jaki przed nim stoi jest prosty jak konstrukcja cepa - rozwalić Darka oczywiście! Zaraz, zaraz - czyli Dark kradnie różne dzieła sztuki (by chronić ludzi), inspektor policji go chce złapać, Krad zabić - wszystko jest proste! No może nie do końca, pojawia się bowiem jedno z „praw anime”: „Anime NIGDY nie jest proste”. Tak wiec w tym miejscu dochodzą komplikacje natury miłosnej - Daisuke zakochał się w Risie Haradzie, natomiast ta w Darku. Dark kocha wszystko i wszystkich, i w pierwszym odcinku całuje siostrę-bliźniaczkę Risy - Riku. Dalej wszystko toczy się w zadziwiającym tempie, dochodzi jakaś tajemnica, a statystyczny odbiorca (czyt. dziewczyna w przedziale wiekowym 13-15) mimo wszystko nie gubi się w tej historii.U góry: Turbo School Squad, czyli ekipa, wokół której kręci się uczuciowa część anime

Przejdźmy teraz do czegoś bardziej przyziemnego – technikaliów. Kreska jest taka, jak w typowych romansidłach - dość cienka, barwy wyraziste (tudzież dziwnie świecące), oczy postaci z reguły mają idealnie okrągły kształt. Muzyka raczej nie wpada w ucho - raz odsłuchałem i obejrzałem opening i ending i pomijałem je w każdym kolejnym odcinku.

Podsumowując - można obejrzeć. Bez rewelacji, ale widziało się gorsze rzeczy (pozdro dla ekipy od Gilgamesha i Last Exile). Zdecydowanie dla pań. Na szczęście mam mózg już tak zlasowany anime, że mogę oprzeć się romantycznym uniesieniom bohaterów…Xantor.

Technikalia
Autor oryginałuSugisaki Yukiru
ReżyseriaGotoh Keiji, Yoshikawa Koji, Habara Nobuyoshi
StudioDentsu, Xebec
ScenariuszArakawa Naruhisa
MuzykaEquchi Takahito, Hasegawa Tomoki
Rok wydania2003
Gatunekshounen
czas trwania 26 odc./23 min.


Odnośniki

To anime możesz ściągnąć tutaj:Recenzja na Tanuki.pl


komentarz[29] |

Komentarze do "D.N.Angel"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Viol
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


>POLECAMY!


      Sonda
   Aktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta.
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

      Top 10

      Statystyki
mieszkańcy online:

wędrowców: 0

      ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.017338 sek. pg: