..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia

 

 

 

 

 

 

 

KONWENTY

 >SZUKAJ


>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago


Skąd ściągnąć animeŚciągnąć anime można przez setki stron i programów. Artykuł nie jest poświęcony kwestii "Ściągać, czy nie ściągać?" ani temu, czy to jest dobre, czy złe. Ja nikogo do niczego nie namawiam żeby było jasne :)

1) HTTP - Jest całe mnóstwo stron, które oferują szeroki dostęp do ściągania bezpośrednio anime. Download Anime, Anime-Suki, Anime-Eden, czy polskie Anime-Download, to jedne z niektórych stron, przy których czasami wystarczy się zarejestrować, żeby mieć co ściągać przez parę miesięcy... Zamiast używać okienka pobierania plików dobrze jest ściągnąć specjalny program - np. Flashget, który pozwala na szybsze oczekiwanie na plik. Ponadto w każdym momencie możemy sobie przerwać i wznawiać ściąganie danego tytułu. Nade wszystko obsługa jest tak banalnie prosta, że nawet dzieci z podstawówki mogą ściągać pokemony :)

2) P2P, czyli programy - emule, kazaa, bearshare i wiele innych. 3 minuty ściągania takiego czegoś, 5 minut czytania instrukcji i możemy już rozpocząć ściąganie całych serii. Trzeba tylko pilnować żeby się ściągało to, co ściągać chcemy ;] Do tego polecam zainstalowanie VLC Player, który pozwala na podgląd tytułów, które ściągamy w danej chwili.

3) Serwery - najpopularniejsze to między innymi Megaupload, Sendspace, Megashares, Gigeshare... Dokładną ich listę i sposób jak z nich ściągać znajdziecie pod tym linkiem. Jak widać społeczność Download Anime również była zamęczana pytaniami o ściąganie anime :)

4) Torrent - programy obsługujące pliki torrent, czyli najpierw ściągamy odpowiedni plik torrent, który nas interesuje, a potem za pomocą programu obsługującego te pliki (np. Bittorrent) rozpoczynamy ściąganie właściwe.

5) Google - umiesz obsługiwać Google? Tak? Tak więc zamiast wpisywać hasła typu download xxx użyj tajemniczej komendy - wpisujesz ją w okienku wyszukiwania.

intitle:"index.of" (avi) tytulanime -html -htm -php -jsp

W nawiasie zamiast avi można wpisać dowolny format pliku - mkv, rm, rmvb, tam gdzie jest tytuł anime wpisujemy interesujący nas tytuł. W ten sposób dzięki kilku kliknięciom mamy dostęp do ogromnych bibliotek anime. Pliki, które znajdziemy mogą być dostępne do bezpośredniego ściągania, albo w formacie torrent. W tym drugim wypadku używamy wspomnianego wcześniej programu.

Ściągnąłem i mi nie działa...

Spokojnie. Najprawdopodobniej to nie jest tak, że zaopatrzyłeś się w licencjonowany tytuł i bozia Cię pokarała. Formaty wideo czy audio wymagają wcześniej zainstalowanych kodeków. I tak do plików formatu .avi przyda się kodek XviD albo DivX. Dla plików .rmvb i .rm przydadzą się kodeki realmedia. Zakładam że na inne rozszerzenia nie uda się wam trafić, a jeśli tak to Google wam powie co robić. Kodeki ściągamy z odpowiednich stron, gdzie są zamieszczone :)

Dalej mi nie działa!

Dobrze jest zaopatrzyć się w odpowiedni odtwarzacz, który oprócz otworzenia anime, pozwoli nam np. skonfigurować i otworzyć napisy. Przede wszystkim warto mieć Sub-Edit Player, bądź Allplayer. Połączeniem, które gwarantuje otworzenie znacznej większości tego, co uda nam ściągnąć jest wspomniany wcześniej VLC, Media Player Classic i zestaw kodeków CCCP.

Jeśli dalej masz problemy ze ściągnięciem, bądź oglądnięciem anime, upewnij się czy nie zalazłeś komuś za skórę, kto mógłby rzucić na Ciebie klątwę.

Jeśli ściągasz anime, które mają licencję w Polsce przemyśl to jeszcze raz, a już na pewno nie chwal się tym przed znajomymi czy na konwencie... Jeśli nie wiesz jakie anime mają licencję zajrzyj tutaj.

Życzę udanych łowów, dużych transferów i wiele miłych godzin przy ulubionych tytułach :)

Wróbel.

komentarz[13] |

Komentarze do "Skąd ściągnać anime?"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Viol
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


>POLECAMY!


      Sonda
   Aktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta.
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

      Top 10

      Statystyki
mieszkańcy online:

wędrowców: 0

      ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.018388 sek. pg: