..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia

 

 

 

 

 

 

 

KONWENTY

 >SZUKAJ


>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago


Kagrra

Kagrrę tworzy pięciu utalentowanych młodych muzyków: Isshi (wokal), Akiya (gitara), Shin (gitara), Nao (bas) oraz Izumi (perkusja). Nazwa zespołu pochodzi od słowa "kagura", oznaczającego starodawny japoński taniec związany z kultem shinto. Kagura znaczy "miejsce boga", choć kanji, których używa się do zapisu znaczą dosłownie "muzyka boga". Już sama nazwa sugeruje, że Kagrra związana jest głęboko z japońską kulturą i tradycjami. Zespół ma wyraźnie określoną koncepcję, której trzyma się od początku swojej działalności, a jest nią klasyczna estetyka japońska. Kostiumy czy teksty Kagrry wzorowane są na poszczególnych okresach z historii kultury Japonii, a do założeń i zjawisk, którymi inspirują się członkowie należą m.in. kyomu (nicość), miyabi (kult piękna) oraz aware (poczucie żalu i bezsilności powodowane efemeryczną naturą piękna).
W 1998 roku Isshi, Izumi oraz Nao (czyli wokalista, perkusista oraz basista) postanowili założyć zespół. Do pełnego składu brakowało im jednak gitarzysty, zamieścili więc ogłoszenie w lokalnym sklepie muzycznym. Na ogłoszenie to odpowiedzieli między innymi Akiya oraz Shin, i to oni właśnie po przesłuchaniu dołączyli do pozostałych członków w październiku 1998 roku tworząc CROW. Przyłączywszy się do Key Party, utworzyli wraz z należącą do tej samej wytwórni Lar~mią duet, w którym zespoły te określane były mianami kuroi tori (czarny ptak: CROW) oraz shiroi tori (biały ptak: Lar~mia).

W 2000 roku zespół zmienił wytwórnię na PS Company, oraz przemianował się na Kagrra. W czerwcu odbył się ich debiut live pod zmienioną już nazwą. W tym samym miesiącu nagrane zostało też demo "Kotodama". Pierwszy album Kagrry, "Nue", wyszedł w grudniu, a po tym, gdy w bardzo szybkim tempie wszystkie kopie zostały wyprzedane, już w marcu następnego roku pojawiła się druga edycja.
3 marca 2001 roku to kolejna przełomowa data w biografii Kagrry, tego dnia zagrali swój pierwszy one-man (solowy koncert) w Shibuyi, wydali drugi album: "Sakura", a działalność rozpoczął ich oficjalny fanclub: auga. W przeciągu 2001 roku wyszły kolejno 4 single reprezentujące 4 pory roku, we wrześniu wraz z Kagerou i Due le Quartz, Kagrra zagrała serię koncertów w Hong Kongu, a 3 października światło dzienne ujrzał trzeci album grupy zatytułowany "Iodori".
Pierwsze nagranie koncertu Kagrry pod postacią kasety VHS zatytułowanej "Fuunroku" ukazało się 6. marca 2002 roku, a niecały miesiąc później wydany został pierwszy maxi-singiel zespołu, "Yume Izuru Chi". W tym samym roku ukazały się jeszcze kolejno dwa maxi-single, mini album, a w grudniu pierwszy pełny album: "Gozen".

2003 rok również obfitował w wydarzenia: dwa maxi-single, mini album, pierwsze koncertowe DVD. W grudniu w Shibuyi Kagrra zagrała swój, jak się okazało, ostatni koncert jako zespół Indies. Od pierwszego stycznia 2004 roku Kagrra przeszła na major (oficjalnie zmieniając nazwę na Kagrra), co zostało niejako uczczone wydanym tego samego dnia singlem "Urei". 3 marca 2004 ukazał się pierwszy album Kagrry jako zespołu major: "Miyako". Warto się w tym momencie zastanowić, czy fakt iż 3 marca jest dla Kagrry dość znaczącą datą jest tylko przypadkiem, jest to w końcu dzień Hinamatsuri, japońskiego Festiwalu Lalek.
W kwietniu 2004 ukazało się DVD z nagraniem ostatniego koncertu indies Kagrry. Po przejściu na major zespół nie osiadł jednak na laurach. Panowie nadal ciężko pracują koncertując i nagrywając. W lipcu ukazało się ich trzecie koncertowe DVD, przed końcem roku zdążyli też wydać jeszcze dwa single. Nagranie koncertu, który odbył się 27 grudnia miało ukazać się na DVD w marcu 2005, jednak z powodu pewnych problemów data wydania została przesunięta. Piąte koncertowe DVD Kagrry ostatecznie ukaże się w sierpniu, a zawierać będzie przede wszystkim zapis koncertu z 14 kwietnia, wieńczącego wiosenną trasę, oraz fragmenty koncertu grudniowego. Oprócz tego, po wydanych w lutym dwóch singlach, na lipiec zespół zapowiedział premierę swojego drugiego albumu major.

strony: [1] [2]
komentarz[18] |

Komentarze do "Kagrra"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Viol
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


>POLECAMY!


      Sonda
   Aktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta.
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

      Top 10

      Statystyki
mieszkańcy online:

wędrowców: 0

      ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.023494 sek. pg: