..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia

 

 

 

 

 

 

 

KONWENTY

 >SZUKAJ


>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago


Saishu Heiki Kanojo (Saikano)Takie uczuciowe anime... Takie smutne anime... Jakim cudem na podstawie takiego serialu animowanego, jakim jest "Saikano", można było stworzyć live action tak denny, przewidywalny i sztuczny? I do tego bezczelnie nazwać go tak samo? Otóż jakoś można było - japoński biznes jeszcze nigdy nie okazał się dla mnie taki brutalny i nieprzewidywalny...

Rzecz się dzieje w niedalekiej przyszłości. Shuuji i Chise są typową młodą parą - ona niezdarna, on niezwykle poważny. I tak toczy się ich zwyczajne życie w małym japońskim miasteczku, przerywane kłótniami o to, czy powinni się wymieniać pamiętnikami, czy też nie. Jednak ta sielanka zostaje przerwana przez coś jeszcze - atak powietrzny wrogich bombowców. Nie - Nie pytajcie co robią obce wojska nad jakimś małym miasteczkiem i dlaczego opinia publiczna milczy na ten temat. Zostawiając to na boku mamy okazję podziwiać kolejny dramat - otóż Chise nie jest zwykłą głupiutką licealistką - jest najbardziej śmiercionośną bronią, jaką stworzyła ludzkość. Dowiaduje się o tym Shuuji - ich miłość staje się z dnia na dzień coraz trudniejsza... Okazuje się, że Chise już od dawna była tajnym projektem wojskowym. Co zrobi jej chłopak? A tak właściwie, to co może zrobić? Będzie w stanie ją dalej kochać? Jak potoczą się losy zakochanych w tak feralnym momencie?

Zbudowałem tymi pytaniami napięcie, którego jednak nie uświadczycie w filmie. O ile pomysł i koncepcja były dobre, to wykonanie fatalnie. Uczucie obydwojga zakochanych jest takie sztuczne, że wolę przemilczeć tą kwestię. Błędów na każdym kroku pełno - a najpoważniejszy w najważniejszej postaci, jaką jest Chise - skoro technika pozwala na stworzenie takich cyborgów, jak owa dziewczyna, to gdzie tam jest miejsce na konwencjonalne wojsko? Skoro jest tajnym projektem militarnym, to po co mieszka poza bazą? Kiedy dochodzi do kryzysu pomiędzy dwoma głównymi bohaterami, na siłę próbuje się go pogłębić. Fakt, że Shuuji podwozi rowerem starszą kobietę od razu uznany jest przez Chise za zdradę... Miasto, w którym mieszkają wszyscy główni bohaterowie zostaje zbombardowane, a wygląda raczej jakby przeszła przez nie wichura.... Obrzuciłem Was czymś, co możecie nazwać spoilerami, w moim jednak przekonaniu wszystko to widać po 10 minutach filmu, a większość osób nie odważyła się ściągnąć tej dramy, przed zapoznaniem się z dużo lepszym anime. Melancholijny nastrój z pierwowzoru gdzieś się zapodział i w filmie praktycznie go nie ma. Te wszystkie dramatyczne sceny prędzej wywołają śmiech niż łzy. Aranżacja muzyczna również wypada kiepsko. O ile w anime miałem do czynienia z paroma niezłymi kawałkami to live-action rozczarowuje totalnie. Ścieżka dźwiękowa jest tak tandetna, że można zapomnieć o niej zaraz po skończeniu oglądania, albo w ogóle nie zauważyć. Endingu również nie warto słuchać - taka muzyka nie zasługuje na normalne traktowanie ;] Na znośnym poziomie pozostała gra aktorów - dostali kiepski scenariusz, ale starali się wykonać dobrze swoją pracę - i to im wyszło.

Więcej marudzić już nie będę. Jak widać do oglądania filmu jak najbardziej nie zachęcam. Nie uświadczycie żadnych poważnych zmian w stosunku do pierwowzoru, no chyba, że pod koniec filmu - wtedy jednak idiotyzm twórców osiągnął swój szczyt, więc radzę uważać. Fanom serii polecić w sumie mogę - docenią bardziej anime ;) Wszyscy inni niech się trzymają z daleka - oglądanie może spowodować trwały uraz i niechęć do jakichkolwiek japońskich produkcji filmowych.

Wróbel.

Odnośniki:


Recenzja na Tanuki.pl
komentarz[4] |

Komentarze do "Saishu Heiki Kanojo (Saikano)"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Viol
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


>POLECAMY!


      Sonda
   Aktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta.
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

      Top 10

      Statystyki
mieszkańcy online:

wędrowców: 0

      ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.022791 sek. pg: